Domů   ›   Poradíme   ›   Často kladené dotazy

Často kladené dotazy

Z jakého materiálu jsou vyráběny samolepky?

Samolepky jsou vyráběny z měkčené, válcované vynylové fólie s akrylovým snadno odnímatelným lepidlem. Tloušťka lesklých fólií je 85 µm a matných fólií je 80 µm.
Fólie lze aplikovat na různé materiály sklo, kov (lednice, přístroje …), plast, obklady, nábytek, notebook či jako dekorace vany apod.

Jaká je životnost fólií?

Výrobcem udávaná životnost je 3-5 let. Pro dosažení co nejdelší životnosti, je nutné dbát pokynů uvedených v zaslaném návodu. Z ohlasů našich zákazníků víme, že životnost samolepek je většinou přes 5 let.

Lze samolepky přelepovat?

Přelepování samolepek nedoporučujeme. Samolepka při přelepování ztrácí své lepivé vlastnosti a většinou dochází i k deformaci tvaru samolepky.

Jak odstranit samolepku?

Samolepku odstraníte pomalým odlupováním jednotlivých částí. Doporučujeme prohřívat samolepku fénem nebo horkovzdušnou pistolí. Pokud na podkladu zůstane nějaké lepidlo, lze jej očistit lihem.

Je těžké nalepit samolepku?

Pro šikovného člověka je lepení hračkou. Důležité je nic neuspěchat a postupovat pomalu. Jednoduché tvary jsou nalepeny cca. do 10 minut u složitějších a vícedílných tvarů to může být i hodina. Členité samolepky (např. stromy, větve) a samolepky nad 50 cm doporučujeme lepit ve více lidech.

Lze samolepku nalepit i na hrubou zeď?

Samolepky lze lepit i na hrubší povrchy. Platí však, čím větší bude hrubost, tím se bude snižovat životnost. U velmi hrubých povrchů, doporučujeme použít samolepku pouze jako šablonu pro obkreslení dekoru a tvar vybarvit bytovými barvami.

Chtěl bych samolepku v barvě auta?

Bohužel tuto samolepku nelze zhotovit. Lze se barevně přiblížit, ale nikdy nedosáhneme stejné barvy.

Chtěl bych si zvolit vlastní rozměr?

Vlastní rozměry samolepky lze zvolit v detailu a to v sekci „Rozměr samolepky”.